Bp Regmunt: Zwołuję I Synod Diecezjalny

ks. Marcin Siewruk

publikacja 28.08.2015 11:20

Na dzień rozpoczęcia synodu wybrano święto patronów diecezji, Pierwszych Męczenników Polski, obchodzone 13 listopada.

Bp Regmunt: Zwołuję I Synod Diecezjalny Bp Stefan Regmunt ogłosił datę rozpoczęcia pierwszego synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Jak poinformował bp Regmunt, dekret zwołujący synod podpisze podczas uroczystej Mszy św.

Uroczystość z udziałem abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego oraz biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka odbędzie się w Międzyrzeczu, w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski.

Będzie to pierwszy synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i potrwa około trzech lat. Oprócz sesji plenarnych, które są właściwym miejscem obrad synodalnych, jego prace będą się toczyć w komisjach tematycznych, a także na poziomie parafii, w parafialnych zespołach synodalnych.

O swojej decyzji bp Regmunt poinformował w trakcie spotkania z duchowieństwem diecezji zebranym 27 sierpnia na Paradyskich Dniach Duszpasterskich.

- Ufam, że synod diecezjalny pomoże nam lepiej odpowiedzieć na duszpasterskie wyzwania obecnego czasu  i zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka uczyni nasz lokalny Kościół bardziej misyjnym - powiedział bp Regmunt.