Dźwięk miłosierdzia

xmas

publikacja 05.10.2015 14:20

W świebodzińskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbywają się festiwalowe koncerty .

Dźwięk miłosierdzia Międzyparafialny Chór Adoramus ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Stowarzyszenie Rodzin Świebodzińskich „Ars Familia” zorganizowało piątą edycję festiwalu Musica Misericordia. W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w trzy kolejne niedziele, 27 września, 4 i 10 października organizatorzy zaplanowali koncerty. Festiwal rozpoczęła celebracja tradycyjnej Mszy Łacińskiej wg Mszału Rzymskiego z 1962 r. z chorałem gregoriańskim. 4 października wystąpił organista Zygmunt Miecznik i Międzyparafialny Chór Adoramus, w programie festiwalowego koncertu znalazły się utwory J. S. Bacha, J. Surzyńskiego oraz Wacława z Szamotuł, utwory muzyczne były przeplatane fragmentami kazań św. Jana Pawła II o ewangelicznych błogosławieństwach.

– Festiwal Musica Misericordia jest okazją do zatrzymania się, złapania oddechu w zabieganym świecie i posłuchania pięknej muzyki. Bardzo się cieszę, że koncert cieszą się tak dużym zainteresowaniem – powiedział ks. Jan Romaniuk, proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego.

Organizatorzy zapraszają melomanów11 października na ostatni koncert tegorocznej edycji festiwalu, który rozpocznie się o godz. 19.00, wystąpią Natalia Matwiejczyk – altówka i Zygmunt Miecznik – organy.