Wszyscy zdążamy do nieba

Katarzyna Buganik

publikacja 31.10.2015 19:53

Przemarsz przez centrum miasta, konkurs na najlepsze przebranie, przedstawienie o świętych i bal - to tylko kilka atrakcji pierwszego Korowodu Świętych.

Sulęcin Sulęcin
Wśród uczestników korowodu było sporo aniołów i wielu świętych
Katarzyna Buganik /Foto Gość

Wśród uczestników korowodu, który w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych przeszedł ulicami Sulęcina, było sporo aniołów i wielu świętych, m.in. św. Franciszek, św. Rita, św. Agnieszka, św. Klara, św. Mikołaj, św. Marcin, św. Faustyna i św. Jan Paweł II.

Uczestnicy marszu mogli też zobaczyć i dotknąć relikwii świętych, m.in. św. Faustyny i o. Pio. Przygotowano także banery z wizerunkami świętych, które niesiono w marszu.

- Wszyscy zdążamy do nieba i chcemy cieszyć się tymi, którzy są już z Bogiem. Chcemy w radosny sposób zatrzymywać się nad naszymi patronami i prosić Boga przez wstawiennictwo świętych o łaski dla nas - powiedziała Katarzyna Szymaszek, katechetka.

- Chcemy w naszym mieście uczcić świętych i nauczyć mieszkańców, że uroczystość Wszystkich Świętych można obchodzić radośnie. To jest również alternatywa dla Halloween. Wcześniej na katechezie, m.in. poprzez prezentacje multimedialne, dzieci i młodzież poznawali swoich świętych patronów. Do przebrania się za świętych i udziału w korowodzie zachęciliśmy nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych - mówił Robert Okopień, katecheta.

Na zakończenie spotkania zorganizowano słodki poczęstunek.