Hej kolęda, kolęda!

Katarzyna Buganik

publikacja 02.01.2016 13:15

Przez trzy dni, od 2 do 4 stycznia, mali kolędnicy misyjni z głogowskiej parafii pw. NMP Królowej Polski będą odwiedzali mieszkańców Głogowa.

Kolędnicy misyjni Kolędnicy misyjni
Wśród kolędników byli Maryja z Dzieciątkiem, św. Józef, anioł oraz dzieci reprezentujące poszczególne kontynenty
Katarzyna Buganik /Foto Gość

Przebrani w kolorowe stroje z różnych stron świata, z gwiazdą, śpiewem i modlitwą wyruszają do domów i mieszkań, by pomóc dzieciom z Madagaskaru.

– To nasze drugie takie kolędowanie. Zbieramy pieniądze na misje na Madagaskar. Kolędujemy też, by podtrzymać tradycję. Odwiedzamy rodziny w parafii, które nas wcześniej zaprosiły, kolędujemy i przedstawiamy historię Bożego Narodzenia, opowiadamy również o Papieskich Dziełach Misyjnych Dzieci – wyjaśnia siostra Regina Rembiasz BDNP.

Kolędnicy to dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie. – Jestem przebrany za dziecko z Azji. Kolędowałem już w ubiegłym roku. Chodzimy od domu do domu i kolędujemy. Spotykamy się z parafianami, którzy czasem mają dla nas mały poczęstunek. Chętnie kolęduję, bo chcę pomagać biednym dzieciom – mówi Paweł Barnaś.

– Takie kolędowanie jest super. Przedstawiamy historię narodzin Pana Jezusa i śpiewamy kolędy. Pomagamy przez to dzieciom z Madagaskaru, bo one nie mają tak dobrze jak my. To daje nam dużą radość – dodają Natalia Ołówek i Emilia Rogusz.