Matka Boża o 47 obliczach

kk

publikacja 16.01.2016 11:07

Kochasz Matkę Bożą? Musisz koniecznie zobaczyć tę wystawę.

Matka Boża o 47 obliczach Wstęp na wystawę jest bezpłatny Krzysztof Król /Foto Gość

Do końca stycznia w żarskim Salonie Wystaw Artystycznych można oglądać wystawę „Madonny polskie koronowane przez Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego”.

- To ogromne wydarzenie, bo w tym roku obchodzimy 1050. rocznicę Chrztu Polski. Dlatego chcieliśmy pokazać w Żarach to szczególne dziedzictwo które jest częścią naszej polskiej tożsamości - wyjaśnia Piotr Jankowiak, dyrektor okręgu lubuskiego Civitas Christiana.

- Na wystawie zobaczymy 47 ikon Matki Bożej. Nie trzeba jeździć po całym kraju, ale w jednym miejscu możemy zobaczyć przepiękne wizerunki Maryi - dodaje.

Do zobaczenia wystawy zachęca ks. Paweł Konieczny, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żarach.

- W tradycji chrześcijańskiej, a tym bardziej polskiej, Maryja zawsze była uwidoczniona w religii. To szczególnie podkreślił papież Jan Paweł II, wypowiadając słowa „Totus Tuus” i oczywiście sługa Boży kard. Stefan Wyszyński - zauważa ks. Konieczny.

Na otwarciu wystawy była także Danuta Madej, burmistrz Żar. - To nietuzinkowa wystawa. Cieszę się, że znalazła się w Żarach. Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi, że możemy coś takiego tu zobaczyć - powiedziała pani burmistrz.

Ikony wykonała Bożena Janina Aleksy. Wystawę zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Żarski Dom Kultury. Wstęp wolny.