Primo - przyślij. Secundo - głosuj!

redakcja GN

publikacja 13.02.2016 11:00

Nie przysłałeś nam jeszcze swojej walentynki? Nie głosowałeś na najlepsze wyznanie miłosne w naszej galerii? Nie czekaj! Masz czas dziś do 22.00. To ostatnia szansa na udział w konkursie.

Konkurs walentynkowy Konkurs walentynkowy
Nie przysłałeś nam jeszcze swojej walentynki? Nie zwlekaj! Zrób to jeszcze dziś!
Reprodukcja Katarzyna Buganik /Foto Gość

Święty Walenty ma powody do zadowolenia. Proste gesty sprowokowane wspominaniem go w kalendarzu liturgicznym (14 lutego to data jego męczeńskiej śmierci) umacniają miłość i są dobrym pretekstem do okazania czułości.

Dwa lata temu papież Franciszek mówił do 25 tysięcy narzeczonych na placu św. Piotra z okazji Dnia Zakochanych. Przypomniał codzienne gesty budujące miłość, prosił, by nauczyć się i używać trzech zwrotów: „przepraszam, czy mogę”, „dziękuję” oraz „przebacz mi”. Papież tłumaczył, że grzeczność i poczucie taktu są cechami prawdziwej miłości.

Od poniedziałku na stronach gosc.pl trwa konkurs walentynkowy „Kocham. Jak to trudno powiedzieć!”, przeznaczony przede wszystkim dla narzeczonych i par małżeńskich.

Nasza walentynkowa zabawa jest jeszcze jedną okazją, by postawić krok na drodze do oczyszczenia, umocnienia czy ożywienia miłości. Kochający się ludzie mają dobrą wolę, ale brakuje im odwagi, zachęty czy może pretekstu, by zawalczyć o miłość jeszcze większą.

Do godz. 22 w niedzielę 14 lutego możesz przysłać do nas na adres: zgg@gosc.pl walentynkę dla Niej lub dla Niego.

My opublikujemy ją na naszej stronie, a ty wyślij Adresatce/Adresatowi link do walentynki. Wtedy z pewnością ją przeczyta.

Najpiękniejsze walentynki – zdaniem internautów i jury – zdobędą nagrody.

W sobotę 13 lutego od godz. 14 najciekawsze walentynki będą czytać na antenie redaktorzy Radia eM. Tutaj możesz posłuchać audycji na żywo: http://radioem.pl/Sluchaj

Walentynki można zobaczyć oraz zagłosować na najpiękniejszą TUTAJ.

Zasady i pomoce do walentynkowego konkursu TUTAJ

Nazwiska laureatów naszego konkursu opublikujemy we wtorek 16 lutego.