Aby nie popaść w rutynę

kk

publikacja 21.02.2016 23:51

Wiedzą, żeby pomagać innym, sami muszą napełnić się miłosierdziem.

Aby nie popaść w rutynę Rekolekcje odbyły się Domu "Uzdrowienie Chorych" w Głogowie Krzysztof Król /Foto Gość

Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas odbywają się dwa razy w roku. W Adwencie w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, a w Wielkim Poście w Domu „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie.

Od 19 do 21 lutego wielkopostne skupienie poprowadził diecezjalny ojciec duchowny – ks. Zygmunt Zapaśnik. –  Siostro, Bracie Jesteś przyjacielem Boga. On Ojciec daje swojego Syna, aby oddał za Ciebie swoje życie. Żeby dał Ci zbawienie. Nie ma piękniejszego daru – mówił w pierwszym kazaniu ks. Zapaśnik.

– Przeżyjmy ten czas rekolekcji jak wielki dar napełnienia się miłosierdziem, którego sami potrzebujemy. Działacie w charytatywnych grupach parafialnych i zanim będziecie dawać, potrzebujecie samemu ten dar najpierw przyjąć i nim się napełnić. Aby mógł przynosić takie owoce, którymi będziecie się dzielili tam, gdzie Bóg Was posyła – dodał.

W rekolekcjach wzięło udział 124 osoby z kilkudziesięciu PZC z całej diecezji. – Niektórzy są z nami po pierwszy bo niedawno powstało kilka nowych zespołów – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

– Jednak wiele osób przyjeżdża na rekolekcje już od lat. On są potrzebne, aby nie popaść w rutynę, ale abyśmy nie zapomnieli, co jest istota naszej posługi – dodaje.

Drugiego dnia uczestników rekolekcji odwiedził bp Tadeusz Lityński.

W całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej działa dokładnie 176 PZC.