Olimpiada Victoria

kk

publikacja 09.06.2016 22:30

Był prawdziwy znicz olimpijski, sportowa rywalizacja i prawdziwe medale.

Olimpiada Victoria Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych „Victoria” w Głogowie Krzysztof Król /Foto Gość

Już po raz ósmy odbyła się Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych „Victoria” w Głogowie. Co roku zawody sportowe organizuje wspólnota Cichych Pracowników Krzyża z Głogowa.

Poprzez olimpiadę wspólnota chce propagować sport wśród osób niepełnosprawnych. – Wypływa to z charyzmatu Cichych Pracowników Krzyża i naszego założyciela bł. Luigiego Novarese, który pragnął, aby osoba niepełnosprawna rozwijała się na różnego rodzaju przestrzeniach. Czyli na płaszczyźnie duchowej, społecznej, ale także sportowej - wyjaśnia s. Małgorzata Malska, przełożona domu Cichych Pracowników Krzyża.

9 czerwca były konkurencje indywidualne i drużynowe m.in.: tenis stołowy, szachy, boccia, bramka celności, kręgle, megapiłkarzyki, tor przeszkód czy przeciąganie liny.

Olimpiada cieszy się dużą popularnością. Wzięło w niej udział ok. 180 niepełnosprawnych z trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskie i lubuskie.

Niektórzy uczestniczą w sportowych zmaganiach już od początku. – Taka olimpiada naszym podopiecznym daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, poczucie sukcesu i zwycięstwa. Przede wszystkim start w olimpiadzie daje wiele, wiele radości. Nasi podopieczni zawsze czekają na tę imprezę – wyjaśnia Małgorzata Ambroży, rehabilitant z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Zielonej Górze.

Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.