Święta już tuż-tuż

ks. Marcin Siewruk

publikacja 17.12.2016 17:13

Roraty i rozstrzygnięcie XI edycji Rodzinnego Konkursu na Ozdobę Bożonarodzeniową. Mieszkańcy Trzebicza rodzinnie i radośnie przeżywają adwentowe oczekiwanie.

Święta już tuż-tuż "Święta już tuż-tuż..."- koncert adwentowy w Trzebiczu ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Podczas Mszy św. roratniej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu prezbiterium nie było zarezerwowane tylko dla ks. Tadeusza Wołoszyna, proboszcza. Liczna grupa ministrantów asystowała liturgii. Modlitewne zaangażowanie mieszkańców Trzebicza było ogromne również na koncercie przedświątecznym 16 grudnia, połączonym z rozstrzygnięciem konkursu. Sala była pełna dziecięcego gwaru i aplauzu rodziców. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, a spośród 37 ozdób bożonarodzeniowych zgłoszonych do konkursu jury wybrało najpiękniejsze. W konkursie uczestniczyła prawie połowa rodzin, uczniów szkoły. Pierwsze miejsce zajął "Świąteczny kuferek", wykonany przez rodzinę Kubisów. - Nad wykonaniem dekoracji, według mojego pomysłu, pracowaliśmy z mężem i dziećmi przez dwa tygodnie, i obowiązki były dokładnie podzielone. Bardzo się cieszymy, że "Świąteczny kuferek" zwyciężył w konkursie - powiedziała Natalia Kubis z Trzebicza.

Podczas licytacji wszystkie prace zostały sprzedane, a dochód przeznaczono na potrzeby szkoły i pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego dla 7-letniej Gabrysi Roszak z Grotowa. - Patrząc z perspektywy czasu, widzę, że coraz więcej osób angażuje się w konkurs i koncert przedświąteczny. Zresztą cała nasza szkoła jest w tym przedświątecznym czasie bardzo pięknie udekorowana kolorowymi łańcuchami i lampkami. Na środku korytarza stoi szopka betlejemska. Wprowadzamy dzieci i rodziców w nastrój świąteczny - mówiła Beata Turczyn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu.