Świętowanie z biskupem

Krzysztof Król

publikacja 23.01.2017 13:47

Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej diecezji spotkali się 22 stycznia na dorocznym spotkaniu opłatkowym w Zielonej Górze.

Świętowanie z biskupem Jasełka w wykonaniu oddziału KSM-u przy parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze Łukasz Brodzik

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta w kościele pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze. – Chociaż w liturgii okres Bożego Narodzenia zakończył się Niedzielą Chrztu Pańskiego to jednak ze względu na bogactwo polskiej kultury bożonarodzeniowej można trwać w tej atmosferze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego. Stąd to nasz dzisiejsze spotkanie – mówił do zgromadzonych ks. bp Stefan Regmunt.

O oprawę liturgiczną podczas Mszy św. zadbali oczywiście kaesemowicze.

Dalsze świętowanie odbyło się w Klubie Młodzieżowym KSM „ARKA”. – Czas ten uświetniło wspólne kolędowanie, odczytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu, jasełka w wykonaniu oddziału KSM-u przy parafii św. Jadwigi oraz atmosfera wzajemnej życzliwości i radosnego humoru – wyjaśnia Łukasz Brodzik.

W spotkaniu uczestniczyli KSM-owicze z oddziału przy parafii św. Wojciecha w Kargowej wraz z asystentem ks. Mateuszem Pobihuszką oraz młodzież z zielonogórska młodzież z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela oraz pw. św. Jadwigi wraz z ks. Marcinem Bobowiczem, który jest zastępcą asystenta diecezjalnego KSM. Była też młodzież z V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.