Biegnijcie i głoście

Gość Zielonogórsko-Gorzowski 14/2017

publikacja 06.04.2017 00:00

Wyzwania nie kończą się z Wielkim Postem. Weź cztery dni wolnego i pobiegnij do Częstochowy.

Biegacze będą zmieniać się co 10 km. Na zdjęciu: ubiegłoroczna sztafeta z Rokitna do Rzepina. Biegacze będą zmieniać się co 10 km. Na zdjęciu: ubiegłoroczna sztafeta z Rokitna do Rzepina.

Od 27 do 30 kwietnia potrwa Sztafeta Biegowa z Rzepina na Jasną Górę. To pierwsza tego typu pielgrzymka w naszej diecezji. – Inspiracją do podjęcia trudu pielgrzymowania w tej formie na Jasną Górę była ubiegłoroczna sztafeta z Rzepina do Rokitna. Wtedy uczestnicy podjęli decyzję, że warto ruszyć dalej. Bieg do Częstochowy to kolejna inicjatywa wiernych z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie, którzy dzięki wsparciu i zaangażowaniu księdza proboszcza Stanisława Wencla mogą w innej formie zawierzyć swoje intencje Maryi – wyjaśnia Aleksandra Kowalewska, jedna z organizatorek sztafety.

Celem pątników jest oczywiście Jasna Góra, ale nie tylko o to w tej pielgrzymce chodzi. – Mamy też cel wspólnotowy. Chcemy wyrazić gotowość naszej parafii do dawania świadectwa – zachęca nas do tego przecież obecny rok duszpasterski hasłem: „Idźcie i głoście”. To też jest hasło naszej pielgrzymki, bo chcemy pobiec i wszędzie, gdzie będziemy, dawać świadectwo. Chcemy pokazać innym, że Kościół jest żywy, i przypomnieć, że przeżywanie wiary nie ogranicza się do czterech ścian świątyni, lecz jest niezależne od miejsca – zauważa ks. Michał Dekiert, wikariusz. – Naszą grupkę stanowią biegacze o różnym stopniu doświadczenia, umiejętności czy rekordów życiowych, ale nikt z nas nie uczestniczył nigdy w czymś takim – to dla nas kolejne wyzwanie. Warto więc wyruszyć po to, aby jeszcze lepiej poznać siebie i swoje ograniczenia – dodaje. Informacje i zgłoszenia: (95) 759 62 25.