Prosimy o łaskę nawrócenia

Krzysztof Król

publikacja 19.09.2017 10:40

Trwa peregrynacja figury MB Fatimskiej. Figura pobłogosławiona przez papieża Franciszka dotarła do Babimostu.

Prosimy o łaskę nawrócenia Modlitwa różańcowa przed figura Matki Bożej Fatimskiej Krzysztof Król /Foto Gość

18 i 19 września figura gościła w Babimoście. W miejscowej świątyni zgromadzili się mieszkańcy parafii i całego dekanatu, a także ościennych miejscowości.

- Prosimy o łaskę nawrócenia. Chcemy zawierzyć nasze rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa i Twojemu Niepokalanemu Sercu Maryjo - mówił ks. Andrzej Piela na początku Mszy św.

Podobnie jak w innych świątyniach, także i tutaj wierni przynieśli białe róże, które złożyli przed figurką Matki Bożej.

- To wyjątkowe wydarzenie dla nas. Chciałam choć na chwilę przyjść pomodlić się w osobistych intencjach. Takie peregrynacje są potrzebne bo pozwalają odejść od rutyny i skłaniają do głębszych przemyśleń - zauważa Anna Banach z Babimostu.

Figurze towarzyszy międzynarodowa ekipa misjonarzy Międzynarodowe Przymierze Świętej Rodziny (The Alliance of the Holy Family International - AHFI) z pomocą organizacji Human Life International, która promujące ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Peregrynacja ma przypomnieć światu naglące wezwanie Matki Bożej o pokutę, modlitwę i nawrócenie.

Warto przypomnieć, że tutejszej świątyni znajduje się łaskami słynący obraz Najświętszej Maryi Panny Gospodyni Babimojskiej.

Dziś po południu figura Matki Bożej Fatimskiej dotrze do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Przywitanie o godz. 17.00.