Potrzeba apostolatu modlitwy

Krzysztof Król

publikacja 01.10.2017 11:24

W sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei 30 września odbył się Diecezjalny Dzień Jedności Grup Modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym.

Potrzeba apostolatu modlitwy Diecezjalny Dzień Jedności Grup Modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym w Grodowcu Krzysztof Król /Foto Gość

Do Grodowca przyjechali uczestnicy z niemal każdego zakątka diecezji. – To takie spotkanie, na którym zbieramy się raz do roku wszyscy razem, aby się modlić, być ze sobą, rozmawiać i także doświadczyć jedności z Kościołem diecezjalnym przez obecność biskupa – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, diecezjalny opiekun Odnowy w Duchu Świętym.

– W tym roku przypada 50 lat Odnowy w Duchu Świętym na świecie. W naszej diecezji ta wspólnota jest trochę młodsza i ma ok. 40 lat. Jest obecna w ponad 40 parafiach. Trudno precyzyjnie określić liczbę osób, ale szacujemy, że około tysiąca przychodzi na cotygodniowe spotkania modlitewne – dodaje.  

Z uczestnikami Dnia Jedności spotkał się bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył Mszy św. Pasterz diecezji podziękował uczestnikom spotkania za apostolat modlitwy we wspólnotach i parafiach. – Dzisiaj potrzeba bardzo tego apostolatu – podkreślił na początku homilii.

– Nie tylko chodzi o spełnienie obowiązku modlitwy, ale o rozbudzenie wewnętrznej potrzeby modlitwy. Zachodzi potrzeba dostrzeżenia wielkiej wartości modlitwy w ciszy, modlitwy milczenia, modlitwy adoracji. Modlitwa domaga się od nas, abyśmy umieli zamilknąć, żeby słyszeć i słuchać Boga. Mistrzynię i przewodniczkę takiej modlitwy i takiego procesu rozmiłowania w modlitwie w Kościele możemy zauważyć w Maryi – dodał.