Patron wciąż aktualny

Krzysztof Król

publikacja 01.10.2017 22:01

Św. Hieronim dostał klucze od Bytomia Odrzańskiego. W ostatni dzień września odbył się tu odpust i festyn parafialny.

Patron wciąż aktualny Symboliczne przekazanie kluczy od miasta dla św. Hieronima. Krzysztof Król /Foto Gość

Najpierw Msza św., a później koncert orkiestry Fermata Band z Nowej Soli, występ Szkoły Tańca „Rytm” i dzieci z miejscowego Przedszkola Publicznego, możliwość „przejażdżki” podnośnikie strażackim oraz występ rapera Arkadio – to w ogromnym skrócie program Odpustu i Festynu Parafialnego ku czci św. Hieronima. – Ten festyn ma nas zintegrować ze sobą, żebyśmy się lepiej poznali i dobrze się bawili – mówił na rozpoczęciu festyn proboszcz ks. Ireneusz Łuczak.

W organizację festynu zaangażowało się wielu parafian. – Zależy nam, aby zintegrować jak największą liczbę osób do pracy na rzeczy parafii. A przy okazji chcemy wesprzeć remont naszej świątyni. Na ten właśnie cel zostanie przeznaczony cały dochód – zauważa Janusz Hruświcki.

Patron wciąż aktualny   Koncert Arkadio Karolina Kacprzak Na początku festynu mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się więcej o swoim patronie. Każdy uczestnik liturgii odpustowej przy wyjściu z kościoła otrzymał myśl swojego patrona, a na rozpoczęcie festynu burmistrz Jacek Sauter przekazał symboliczne klucze od miasta dla św. Hieronima.

A św. Hieronim to patron wciąż aktualny. – On uczy nas pasji w odkrywaniu Boga, chęci się dzielenia wiarą. Widać to w tym jak poświęcił się ascezi­­­e i pracy tłumaczenia Pisma Świętego na język jemu współczesnych ludzi – zauważa wikariusz ks. Michał Gławdel.