Chcą służyć Kościołowi

Krzysztof Król

dodane 22.10.2017 19:37

Mali i duzi oazowicze spotkali się na Rejonowym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Zielonej Górze.

Chcą służyć Kościołowi Msza św. podczas Rejonowego Dnia Wspólnot Ruchu Światło-Życie w Zielonej Górze. Krzysztof Król /Foto Gość

Prezentacja rejonów, godzina świadectwa, katecheza, grupy dzielenia, adoracja, Msza św. i agapa – to w ogromnym skrócie przebieg Rejonowego Dnia Wspólnot Ruchu Światło-Życie, który odbył się 21 października w parafii pw. MB Częstochowskiej w Zielonej Górze.

– Są małżonkowie, dorośli, młodzież, a nawet dzieci. Spotkały się trzy rejony zielonogórskie i rejon nowosolski – wyjaśnia Mariusz Mazurek, który razem z żoną Anną jest odpowiedzialny za Domowy Kościół w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Rejonowy dzień jest po to, aby zobaczyć, że na tej drodze nie jesteśmy sami, a Ruch Światło-Życie to wspólnota w której możemy dobrze się rozwijać i służyć Kościołowi, a przez to Chrystusowi. Rejonowe spotkanie jest po to, aby ucieszyć się sobą i swoim świadectwem – dodaje.

Tym razem tematem przewodnim była służba. – Poszczególne rejony podczas prezentacji opowiadały o tym, jak służą w parafii i jak służą w Ruchu Światło-Życie. Wspólnoty służą w swoich parafiach poprzez zaangażowanie w liturgię. Ale też pomagają w przygotowaniu do chrztu i bierzmowania, a także w kursach przedmałżeńskich – zauważa Mariusz Mazurek.