Papież Polak w oczach dziecka

Krzysztof Król

dodane 24.10.2017 13:49

Dziś w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze rozstrzygnięto kolejną edycje konkursu: "Jan Paweł II autorytetem w drodze".

Papież Polak w oczach dziecka Jedna z prac nadesłanych na konkurs Reprodukcja: Krzysztof Król /Foto Gość

Na konkurs nadesłano ponad 300 prac z 14 zielonogórskich szkół podstawowych. W tym roku hasłem przewodnim były słowa: "Wszyscy jesteśmy równi. Prawo do życia w pokoju. Wolność w nauczaniu Jana Pawła II".

Konkurs odbył się już po raz dwunasty. - Przez ten konkurs staramy się przybliżać uczniom różne wartości, które Jan Paweł II nam pokazywał swoim życiem, mówił o nich i kazał czynić. My właśnie przez te lata tak właśnie czynimy - mówiła dyrektor Elżbieta Iwaniec.

Nagrody uczniom wręczył bp Tadeusz Lityński. - Osoba Jana Pawła II jest na każde czas, a może na dzisiejsze szczególnie. Autorytet w życiu dorastającego człowieka jest bardzo ważny. Dzięki niemu ma na czym się wzorować, aby pełniej się rozwijać i odkrywać konkretne wartości. Przybliżanie osoby Jana Pawła II dlatego jest bardzo potrzebne - powiedział bp Tadeusz Lityński w przemówieniu do pedagogów i uczniów.

Katecheta ze Szkoły Podstawowej, ks. Rafał Michałowski, mówi, że dzieci dużo wiedzą o Janie Pawle II.

- Mają informację z od bliskich, z mediów czy katechezy i bardzo chętnie biorą udział w konkursie - przyznaje ks. Rafał.

W kategorii klas I-III najlepsza okazała się Dobrawa Kołtun z SP 14, a kolejne miejsca zajęli: Aleksandra Gąsiorek z SP 8 i Aleksander Pawelec z SP 6.

Natomiast w kategorii klas IV-VI zwyciężyła Inga Ćwiro z ZE 1. Kolejne miejsca na podium zajęli: Aleksandra Misiak z SP 8 i Kinga Baer z SP 11.