Święci bawią się w Jerzmanowej

ks. Marcin Siewruk

publikacja 01.11.2017 12:14

Czyim patronem jest św. Krzysztof, a czyim św. Jadwiga? - padło pytanie. Dzieci spontanicznie odpowiedziały, wykrzykując: – Naszymi!

Święci bawią się w Jerzmanowej Na Balu Wszystkich Świętych nie mogło zabraknąć radości i pięknych tańców ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II uczestniczyli 31 października w III Balu Wszystkich Świętych. Inicjatywa wspólnej zabawy poprzedzającej uroczystość Wszystkich Świętych pojawiła się wśród rodziców i została podjęta przez nauczycieli. – W balu biorą udział wszystkie klasy. Na prośbę rodziców organizujemy nasz bal, podczas którego ocenialiśmy wykonanie i przejrzystość plakatu, prezentację wybranych postaci świętych, taniec i przebranie – mówi Grażyna Wyrwas, katechetka.

Młodsze klasy, prezentując postacie świętych, wykonały kolorowe plakaty i przygotowały odpowiednie stroje i charakteryzację. Przedstawiając św. Teresę z Avila, uczniowie III klasy zwrócili uwagę, że była bardzo zdecydowaną i radosną kobietą. Nie brakowało jej poczucia humoru i zdolności w tworzeniu pięknej poezji. Dzieciom również nie brakowało radości i energii, szczególnie podczas konkursu tańca. Starsi uczniowie poznawali sylwetki świętych w interesującej i zaskakującej grze „Spotkanie ze świętą”, opartej na konwencji „Randki w ciemno”.