Ojciec John Bashobora w Nowej Soli

Krzysztof Król

publikacja 12.11.2017 23:31

- Drogie Siostry, Drodzy Bracia, musimy poważnie traktować ten czas przygotowań na powtórne przyjście Jezusa - mówił rekolekcjonista z Ugandy.

Ojciec John Bashobora w Nowej Soli O. John Bashobora poprowadził rekolekcje już po raz trzeci. Krzysztof Król /Foto Gość

„Każdy, kto Mnie miłuje, będzie zachowywał Moją naukę” (J 14,23) - to hasło rekolekcji, które odbyły się od 10 do 12 listopada w Nowej Soli. Poprowadził je o. John Bashobora z Ugandy. – Pamiętaj, że jesteś już tutaj obrazem Boga. Wszędzie, gdzie jesteś ludzie muszą doświadczać nieba – mówił do uczestników rekolekcji o. Bashobora.

To już trzeci wizyta o. Johna w Nowej Soli. – Dlaczego robimy te rekolekcje? Chcielibyśmy, aby nauczył nas jak nawiązać bliższą relację z Jezusem. Aby chwała Boga objawiała się tutaj nowosolskiej ziemi i na naszej diecezjalnej ziemi – wyjaśniają organizatorzy Alina i Marek Sobczakowie.

W rekolekcjach wzięło ponad tysiąc osób z całej Polski, a nawet goście z Niemiec.

O. John Baptist Bashobora jest znanym w świecie rekolekcjonistą, który prowadzi charyzmatyczne spotkania modlitewne. Urodził się 5 grudnia 1946 roku w Ugandzie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 roku, po czym został wysłany na studia do Rzymu, gdzie uzyskał doktorat z teologii duchowości oraz magisterium z psychologii. W Rzymie również przyłączył się do wspólnoty odnowy charyzmatycznej.

Jest diecezjalnym koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w archidiecezji Mbarara w Ugandzie oraz członkiem Narodowego Stowarzyszenia Modlitwy Wstawienniczej.

O. Bashobora jest znany w całym kraju jako ewangelizator, a także jako osoba, która troszczy się szczególnie o ubogich, sieroty i chorych.