Akcja "-2 stopnie" ruszyła

(oprac. kk)

publikacja 22.11.2017 11:16

Gdy tylko spada temperatura, wychodzą na patrol z gorącą herbatą i ciepłymi ubraniami, aby namówić bezdomnych do skorzystania z noclegowni.

Akcja "-2 stopnie" ruszyła Akcja to inicjatywa diecezjalnej Caritas, którą podjęła we współpracy z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie, Strażą Miejską i policją gorzowską. KWP w Gorzowie Wlkp.

Akcja to inicjatywa diecezjalnej Caritas, którą podjęła we współpracy z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie, Strażą Miejską i policją gorzowską.

- Działania Caritas na rzecz osób bezdomnych trwają cały rok. Jednak zimą są one bardziej wzmocnione. W mroźne dni wspólnie ze Strażą Miejską jeździmy z gorącą herbatą i ciepłą odzieżą na działki, pustostany czy dworce - wyjaśnia Anita Łukowiak, koordynator Akcji „-2 stopnie”

- Zimowy czas jest szczególnie trudny dla tych osób, dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli o przekazywanie ciepłej odzieży, kurtek, rękawiczek, skarpet, butów, ale także śpiworów, koców itp.

Lubuska policja już od początku listopada kontroluje miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Policjanci namawiają do skorzystania z noclegowni, a także skazują miejsca, gdzie można zjeść ciepły posiłek.

Policja prosi o informację o osobach potrzebujących pomocy. Ten telefon może uratować komuś życie.