Telefon do nieba

ks. Marcin Siewruk

dodane 29.11.2017 15:04

Znajomość tekstu, umiejętność interpretacji oraz emocje charakteryzowały recytacje 44 finalistów XIV. Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej w Górzynie.

Telefon do nieba Laureaci i organizatorzy XIV. Konkursu Poezji Religijnej w Górzynie ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

– To była prawdziwa uczta duchowa, teraz mogę spojrzeć na świat z innej, piękniejszej perspektywy – mówili słuchacze uczniowskich recytacji. Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP i Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych 28 listopada konkurs recytatorski. Wśród prezentowanych utworów znalazły się wiersze o tematyce maryjnej, dla upamiętnienia 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

W finale, poprzedzonym eliminacjami szkolnymi, w kategorii klas I - III jury I miejsce przyznało Marcie Nowakowskiej z SP 2 w Lubsku, II miejsce Annie Walot, z SP 2 w Lubsku, III miejsce Filipowi Kurowskiemu z SP 2 w Lubsku, wyróżnienie otrzymała Gabriela Galik ze SP w Górzynie. Wśród uczniów klas IV - VII na I miejscu uplasowała się Ewa Rewaj reprezentująca Powiatowy Dom Dziecka w Lubsku, na II miejscu Oliwia Myszkiewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku, na III miejscu Konrad Kossek z SP 2 w Lubsku, wyróżnienie otrzymała Karolina Juncewicz z Powiatowego Domu Dziecka w Lubsku. Wśród gimnazjalistów I miejsce przyznano Agacie Wojciechowskiej z SP 2 w Lubsku, II Wiktorii Zygowskiej z SP 2 w Lubsku, III Martynie Morawskiej z SP 2 w Lubsku, w wyróżnienie przypadło Adriannie Urbaniak z Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku.

– Przygotowania do konkursu rozpoczęłam na początku listopada, jak tylko się o nim dowiedziałam i sama wybrałam wiersz współczesnego poety Wojciecha Wencla „Matka Boska Smoleńska”, ponieważ najbardziej mi się spodobał. Bardzo lubię recytować, a w konkursie Poezji Religijne w Górzynie uczestniczę już od kilku lat – powiedziała Ewa Rewaj.