Akademicka wspólnota

ks. Marcin Siewruk

publikacja 20.12.2017 09:04

Fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamanie opłatkiem, życzenia i spotkanie przy stole pełnym świątecznych smakołyków. Studenci, wykładowcy i pracownicy Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze uczestniczyli 19 grudnia w akademickim spotkaniu opłatkowym.

Akademicka wspólnota Akademicki stół świąteczny w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

- Świętowanie jest bardzo ważnym elementem wspólnoty. Na uczelni odkrywamy więzi na wykładach, ale staramy się nie ograniczać tylko do nich, chcemy również pogłębić nasze ludzkie relacje w budowaniu wspólnoty, a świętowanie jest szansą na bycie razem. Tak jak potrzebujemy codzienności, tak samo potrzebujemy czegoś wyjątkowego, świątecznego - powiedział ks. Mariusz Jagielski, dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein.

Uroku wspólnego świętowania dodały potrawy, każdy z gości, w studenckim stylu, przyniósł danie, np.: osobiście ulepione pierogi, sałatkę, pieczonego karpia, ciasto, makiełki, albo wyborny barszcz, na który wszyscy czekali z  niecierpliwością. W świątecznych potrawach studenci przynieśli tradycje swoich domów. Kameralna atmosfera zielonogórskiego IFT pozwoliła na stworzenie domowej atmosfery i życzliwego spotkania przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.