Synod już jutro

Krzysztof Król

dodane 08.03.2018 13:15

Sesja inauguracyjna I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pod hasłem "Przez wiarę i chrzest do świadectwa" odbędzie się 17 marca w Zielonej Górze.

Synod już jutro Uroczysta inauguracja synodu odbyła się 13 listopada 2015 roku w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Krzysztof Król /Foto Gość

Po zakończeniu czasu przygotowania rozpoczyna swoje obrady. – Ponad 200 osób, duchownych i świeckich, reprezentujących różne stany życia i środowiska duszpasterskie naszej diecezji zostało wezwanych przez biskupa do bezpośredniego udziału w sesjach synodalnych - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, sekretarz generalny synodu.

- Ponieważ sesja inauguracyjna synodu, która ma głównie charakter liturgiczny i modlitewny, jest ważnym wydarzeniem w życiu naszego Kościoła lokalnego, dlatego biskup diecezjalny zaprasza na nią nie tylko bezpośrednich uczestników synodu, ale także delegacje wszystkich parafii oraz przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń - dodaje.

Zdjęcia z uroczystej inauguracji w Międzyrzeczu: TUTAJ

Program:

Kościół pw. św. Józefa w Zielonej Górze

Godz. 10.30 – Warsztat pastoralny dla delegacji parafialnych, zwłaszcza Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz przedstawicieli ruchów, wspólnot i stowarzyszeń apostolskich:

Godz. 12:30 – Posiłek

Godz. 14:00 – Procesja liturgiczna z księgą Ewangelii i relikwiami świętych Patronów do kościoła pw. Ducha Świętego (początek liturgii synodalnej)

Kościół pw. Ducha Świętego

Godz. 14:45 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego

Po zakończeniu liturgii uczestnicy synodu zbiorą się jeszcze na krótkiej sesji organizacyjnej.

Do dyspozycji będą parkingi przy kościołach pw. św. Józefa i Ducha Świętego.