Biblista Junior i Młody Biblista

kk

publikacja 13.04.2018 21:56

"Co zrobili uczniowie, gdy pojmano Jezusa?", "Co to znaczy, że coś zostało objawione przez ciało i krew?" - na te i inne pytania musieli znać odpowiedź uczestnicy biblijnego konkursu.

Biblista Junior i Młody Biblista Pierwszego dnia nagrody uczestnikom wręczył bp Paweł Socha Krzysztof Król /Foto Gość

Biblista Junior to konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Natomiast Młody Biblista jest skierowany do uczniów VII klasy szkoły podstawowej i gimnazjalistów.

Młodsi uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością Ewangelii wg św. Mateusza, a starsi - Dziejów Apostolskich. - Cieszymy się, że uczniowie czytają Pismo Święte, a to jest nasz podstawowy cel - mówi Wioletta Matunin z Katolickiego Stowarzyszenia "Ubiblijnieni.pl", które jest organizatorem konkursu.

W konkursie Biblista Junior najlepsza była Zofia Rabiega z SP 20 w Gorzowie Wlkp. Drugie miejsce przypadło Natalii Stodolnej z SP VII w Zielonej Górze, a trzecie - Jakubowi Czaplickiemu z SP 24 w Zielonej Górze.

Pierwsze miejsce w Młodym Bibliście zajął Jan Siemaszko z SP 1 w Świebodzinie, drugie - Mateusz Pindel z SP w Dobiegniewie, a trzecie - Jakub Przytuła z SP 11 w Głogowie.

Na wszystkich etapach konkursu wzięły w nim udział prawie 3 tys. osób.


Relacja z konkursu w wydaniu papierowym "Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego".