Okazja do lepszego poznania patrona

Krzysztof Król

publikacja 18.05.2018 23:03

VII Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbył się tym razem w Niwiskach k. Zielonej Góry.

Okazja do lepszego poznania patrona Do diecezjalnej rodziny szkół należy 45 placówek Krzysztof Król /Foto Gość

Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. w miejscowym kościele, której przewodniczył bp Paweł Socha. - W procesie edukacji ważne jest nie tylko nauczanie, ale także wychowanie czyli kształtowanie osobowości człowieka - mówił w homilii biskup.

Diecezjalna inicjatywa odwołuje się do ogólnopolskiej inicjatywy. Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

- Poprzez coroczne zjazdy chcemy integrować szkoły, które noszą imię tego patrona w naszym regionie. Szczególnie zwracamy uwagę na nauczanie Jana Pawła II, które kierował do młodego pokolenia - wyjaśnia Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w kurii biskupiej.

Zjazd odbywa się co roku w innej miejscowości. Gospodarzem tegorocznego oczywiście była Szkoła Podstawowa w Niwiskach k. Zielonej Góry.

- To dla nas wielkie święto - zauważa dyrektor Marzanna Kujtkowska i dodaje: - Takie spotkania to okazja, aby lepiej poznać życie swojego patrona i bardziej wsłuchać się w to, co do nas mówi. Dlatego zorganizowaliśmy konkurs plastyczny i literacki, który ogłosiliśmy już w styczniu, aby w szkołach był czas, aby pochylić się nad tym tematem.