W większości przypadków księża proboszczowie obejmą nowe parafie 1 sierpnia, a wikariusze 25 sierpnia, inne terminy podano w nawiasach.
Źródło: diecezjazg.pl
PROBOSZCZOWIE
m i a n o w a n i :
- ks. Grzegorz Cyran – Gubin, Matki Bożej Fatimskiej
- ks. Tomasz Dobrowolski – Lubniewice
- ks. Andrzej Hładki – Koźla
- ks. Leopold Juszczyszyn – Kwielice
- ks. Marcin Kliszcz – Grodowiec
- ks. Sebastian Kluwak – Białołęka
- ks. Henryk Laszczowski – Długoszyn
- ks. Andrzej Maciejewski – Osiecznica
- ks. Andrzej Materyński – Boczów
- ks. Jerzy Najdek – Smogóry
- ks. Adam Pawłowski – Sieniawa Żarska
- ks. Adam Szymański – Laski Lubuskie
- ks. Tomasz Tyszkiewicz CRL – Drezdenko, NSPJ (17.06.2018 r.)
p r z e n i e s i e n i :
- ks. Antoni Bołbot – Lubniewice – Mirocin Górny
- ks. Jacek Heyduk – Białołęka – Brójce
- ks. Janusz Jóźwiakowski – Toporów – Głogów, św. Alberta Chmielowskiego
- ks. Przemysław Kasprzak – Wiechlice – Toporów
- ks. Mariusz Kołodziej – Grodowiec – Świebodzin, Miłosierdzia Bożego
- ks. Bogdan Kusiak – Starosiedle – Nowe Miasteczko
- ks. Antoni Łatka – Szlichtyngowa – Płoty
- ks. Andrzej Nowak – Osiecznica – Stare Strącze
- ks. Andrzej Palewski – Koźla – Siedlisko
- ks. Zdzisław Palus CRL – Drezdenko, NSPJ – Drezdenko, Przemienienia Pańskiego (17.06.2018 r.)
- ks. Robert Perłakowski – Płoty – Starosiedle
- ks. Jan Sobolewski – Nowe Miasteczko – Szlichtyngowa
- ks. Radosław Szymański – Głogów, św. Alberta Chmielowskiego – Zielona Góra, św. Mikołaja
- ks. Zbigniew Wokotrub – Siedlisko – Wiechlice
z w o l n i e n i :
- ks. Ryszard Dudek – Sieniawa Żarska
- ks. Andrzej Jancia – Mirocin Górny
- ks. Stanisław Jarosz – Stare Strącze
- ks. Dariusz Kaczyński CRL – Drezdenko, Przemienienia Pańskiego (17.06.2018 r.)
- ks. Wojciech Miłek – Brójce
- ks. Józef Pieprzak – Boczów (05.08.2018 r.)
- ks. Jan Podedworny – Długoszyn
- ks. Jan Romaniuk – Świebodzin, Miłosierdzia Bożego
- ks. Andrzej Warchał – Zielona Góra, św. Mikołaja
- ks. Edward Wojciechowski – Smogóry
- ks. Jan Zych – Laski Lubuskie
WIKARIUSZE
p r z e n i e s i e n i :
- ks. Leszek Cioch – Kostrzyn nad Odrą, Matki Bożej Rokitniańskiej – Tuplice
- ks. Barnaba Dębicki – Brzeźnica i Chotków – Witnica
- ks. Maciej Drozd – Sulechów, św. Stanisława Kostki – Gorzów Wlkp., Niepokalanego Poczęcia NMP
- ks. Krzysztof Dulny – Rokitno – Gorzów Wlkp., św. Wojciecha
- ks. Adam Firak – Gorzów Wlkp., Podwyższenia Krzyża Świętego – Żary, św. Józefa Oblubieńca
- o. Jerzy Frejnik CP – Słubice, Ducha Świętego – Gorzów Wlkp., Pierwszych Męczenników Polski
- ks. Michał Gławdel – Bytom Odrzański – Gorzów Wlkp., Podwyższenia Krzyża Świętego
- ks. Piotr Gniewaszewski – Wschowa, św. Jadwigi Królowej – Żary, Wniebowzięcia NMP
- ks. Rafał Goluch – Świebodzin, św. Michała Archanioła – Żagań, Wniebowzięcia NMP
- ks. Paweł Grzesiak – Żagań, Wniebowzięcia NMP – Gorzów Wlkp., Pierwszych Męczenników Polski
- ks. Dominik Kamiński – Gorzów Wlkp., Pierwszych Męczenników Polski – Sulechów, św. Stanisława Kostki
- ks. Szymon Kluj – Jasień – Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika
- ks. Marcin Krechowicz – Gorzów Wlkp., Pierwszych Męczenników Polski – Zielona Góra, św. Jadwigi Śląskiej
- ks. Arkadiusz Kryś – Stare Kurowo – Dobiegniew
- ks. Mariusz Mazurkiewicz – Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika – Żary, Wniebowzięcia NMP
- o. Andrzej Melcer OFM – Żary, Wniebowzięcia NMP – Bobowicko
- ks. Rafał Michałowski – Zielona Góra, Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Gorzów Wlkp., Wniebowzięcia NMP
- ks. Łukasz Mielnik – Lubsko, Nawiedzenia NMP – Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika
- ks. Sebastian Muńko – Gorzów Wlkp., Niepokalanego Poczęcia NMP – Gorzów Wlkp., św. Wojciecha
- o. Grzegorz Niedźwiedź OFM – Gorzów Wlkp., Podwyższenia Krzyża Świętego – Rokitno
- ks. Kamil Obała – Dobiegniew – Żagań, Wniebowzięcia NMP
- ks. Krzysztof Ornatowski – Zielona Góra, św. Jadwigi Śląskiej – Świebodzin, św. Michała Archanioła
- ks. Łukasz Parniewski – Gorzów Wlkp., Wniebowzięcia NMP – Lubsko, Nawiedzenia NMP
- ks. Paweł Patrzylas – Lubsko, NSPJ – Kostrzyn nad Odrą, Matki Bożej Rokitniańskiej
- ks. Michał Płończak – Przemków, Wniebowzięcia NMP – Zielona Góra, Matki Bożej Nieustającej Pomocy
- ks. Hubert Relich – Zielona Góra, Ducha Świętego – Kłodawa
- ks. Dawid Siwak – Bledzew – Łagów (01.08.2018 r.)
- ks. Mateusz Szerwiński – Łagów – Zielona Góra, Ducha Świętego
- ks. Zdzisław Szmirski – Kostrzyn nad Odrą, Matki Bożej Rokitniańskiej – Stare Kurowo
- ks. Tomasz Szydełko – Międzyrzecz, św. Jana Chrzciciela – Jasień
- o. Rufin Robert Szymański OFM – Żagań, Wniebowzięcia NMP – Lubsko, NSPJ
- ks. Szymon Tołkacz – Sulechów, Podwyższenia Krzyża Świętego – Kostrzyn nad Odrą, Matki Bożej Rokitniańskiej
- ks. Kamil Wiącek – Tuplice – Gaworzyce
- ks. Przemysław Żurakowski – Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika – Rokitno
- ks. Adam Żygadło – Żary, Wniebowzięcia NMP – Wschowa, św. Jadwigi Królowej
z w o l n i e n i :
- ks. Mirosław Brzoza CM – Trzciel (01.07.2018 r.)
- ks. Tomasz Dobrowolski – Witnica (01.08.2018 r.)
- ks. Tomasz Duszczak – Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika
- ks. Waldemar Grzyb – Gorzów Wlkp., św. Wojciecha
- ks. Andrzej Hładki – Żary, św. Józefa Oblubieńca (01.08.2018 r.)
- ks. Marcin Kliszcz – Rokitno (01.08.2018 r.)
- ks. Sebastian Kluwak – Jakubów (01.08.2018 r.)
- ks. Henryk Laszczowski – Gaworzyce i Kłobuczyn (01.08.2018 r.)
- ks. Andrzej Maciejewski – Sulechów, św. Stanisława Kostki (01.08.2018 r.)
- ks. Adam Pawłowski – Żagań, Wniebowzięcia NMP (01.08.2018 r.)
- ks. Adam Szymański – Bobowicko (01.08.2018 r.)
- ks. Wojciech Woźny – Żary, Miłosierdzia Bożego (20.06.2018 r.)
- ks. Marek Waściński – Głogów, NMP Królowej Polski
NEOPREZBITERZY
- ks. Dariusz Korolik – Żagań, Nawiedzenia NMP
- ks. Marcin Krzyżanowski – Bledzew
- ks. Bartosz Warwarko – Bytom Odrzański
- ks. Tomasz Westfal – Przemków, Wniebowzięcia NMP
- ks. Rafał Witkowski – Sulechów, Podwyższenia Krzyża Świętego
- ks. Wojciech Żabiński – Słubice, Ducha Świętego
ROZPOCZĘLI POSŁUGĘ W DIECEZJI
- o. Piotr Arndt OFMCap – Gorzów Wlkp., św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki (02.07.2018 r.)
- ks. Sławomir Czuj CM – Słubice, NMP Królowej Polski (01.07.2018 r.)
- ks. Jacek Dądela CM – Skwierzyna (01.07.2018 r.)
- ks. Tomasz Dulski CM – Skwierzyna (01.07.2018 r.)
- o. Tomasz Juńczyk OFMCap – Gorzów Wlkp., św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki (13.07.2018 r.)
- o. Eliot Dariusz Marecki OFM – Wschowa, św. Józefa Oblubieńca NMP (12.06.2018 r.)
- o. Dariusz Mikuśkiewicz OFMConv – Zielona Góra, św. Franciszka z Asyżu (01.07.2018 r.)
- ks. Bogusław Mordal CM – Skwierzyna (01.07.2018 r.)
- o. Aleksy Jędrzej Moryson OFM – Wschowa, św. Józefa Oblubieńca NMP (12.06.2018 r.)
- ks. Mateusz Stopa CM – Trzciel (01.07.2018 r.)
- ks. Leszek Twardowski SDB – Kaława (01.08.2018 r.)
ZAKOŃCZYLI POSŁUGĘ W DIECEZJI
- ks. Krzysztof Dończyk CM – Skwierzyna (01.07.2018 r.)
- ks. Feliks Łobos SDB – Kaława (01.08.2018 r.)
- o. Witold Słowik OFMConv – Zielona Góra, św. Franciszka z Asyżu (30.06.2018 r.)
- ks. Mateusz Stopa CM – Skwierzyna (01.07.2018 r.)
- ks. Krzysztof Śliwa CM – Skwierzyna (01.07.2018 r.)
- ks. Jerzy Tyrak CM – Słubice, NMP Królowej Polski (01.07.2018 r.)
REZYDENCI
m i a n o w a n i :
- ks. Ryszard Dudek – Gorzów Wlkp., Podwyższenia Krzyża Świętego (01.08.2018 r.)
- ks. Tomasz Duszczak – Nowa Sól, św. Józefa Rzemieślnika (25.08.2018 r.)
- ks. Waldemar Grzyb – Gorzów Wlkp., św. Wojciecha (25.08.2018 r.)
- ks. Łukasz Marczak – Międzyrzecz, św. Jana Chrzciciela (25.08.2018 r.)
- ks. Marek Waściński – Krosno Odrzańskie (25.08.2018 r.)
p r z e n i e s i e n i :
- ks. Jan Szulc – Dobiegniew – Wawrów (25.08.2018 r.)
URLOP
- ks. Andrzej Jancia – urlop zdrowotny (01.08.2018 r.)
- ks. Jan Zych – urlop zdrowotny (01.08.2018 r.)
INNE
- ks. Grzegorz Cyran – zwolniony z funkcji dyrektora Instytutu Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. (01.08.2018 r.)
- ks. Wojciech Miłek – mianowany dyrektorem Instytutu Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. (01.08.2018 r.)