Z całego serca

ks. Marcin Siewruk

dodane 27.08.2018 23:12

Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie i Sulechowski Miejski Dom Kultury zorganizowały 26 sierpnia VII Przegląd Pieśni Maryjnych "Głosem pieśni wielbię Cię".

Z całego serca Na przeglądzie nie było podziału na wiek, narodowość, czy styl muzyczny. Każdy chciał zaśpiewać na chwałę Maryi ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Wydarzenie miało szczególny wydźwięk, bo odbyło się w Roku Jubileuszowym rokitniańskiego Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej i w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie wystąpiły zespoły: „Ale Babki”, „Rezonans”, „J. Anioły Wigoriańskie”, „Szli do wsi”, „Szkoła słowa - scena słowa”, „Ad hoc”, „Vox Dei” i „Wicinianki”.

Wśród publiczności występy oklaskiwał m. in. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. A było, co podziwiać. Oprócz bogactwa repertuaru pieśni maryjnych, wykonawcy zaprezentowali różnorodność stylistyczną i zaangażowanie. Słuchacze nie mieli wątpliwości, że wszystkie zespoły włożyły w przygotowanie oraz wykonanie wiele pracy i emocji. Wśród publiczności głosy były podzielone i każdy miał swoich faworytów.

- Jestem pełna podziwu dla wokalistów. Piękne pieśni, modlitwa do Matki Bożej w dniu jej święta i mnóstwo wzruszeń. Wykonanie pieśni przez grupę „Vox Dei” było dla mnie szczególne, ponieważ panie zaśpiewały pieśni, które szczególnie cenię i przemawiają do mnie, oraz wykonały je fantastycznie, aż łza się w oku zakręciła. Chciałabym pogratulować wszystkim wykonawcom i organizatorom za zaproszenie tak ciekawych i międzynarodowych wykonawców. Jestem pod ogromnym wrażeniem - powiedziała Barbara Ciechanowicz.