Po prostu naśladują Jana Pawła II

Krzysztof Król

dodane 31.08.2018 19:44

Jak zakończyć wakacje? Najlepiej na wodzie. Chętnych było więcej niż kajaków. To propozycja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Po prostu naśladują Jana Pawła II Oczywiście z młodzieżą popłynęli duszpasterze. Krzysztof Król /Foto Gość

Na zakończenie wakacji Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 31 sierpnia zorganizowało kolejny spływ kajakowy. – KSM ma swoim statucie i założeniach kształtowanie młodego człowieka przez sport i zajęcia ruchowe. Jak się okazało, zapotrzebowania na takie inicjatywy jest spore, bo chętnych było więcej niż miejsc – wyjaśnia ks. Marcin Bobowicz.

– Oczywiście nie robimy nic odkrywczego, ale naśladujemy Jana Pawła II, który przed laty pływał z młodzieżą na kajakach, także w tych stronach – dodaje.

Kaesemowicze mieli do pokonania 9 km. – Pierwotnie mieliśmy płynąć z Kargowej, gdzie w zeszłym roku zakończyliśmy spływ, ale po drodze drzewo się przewróciło i płyniemy z Chwalimia do Wojnowa – wyjaśnia Iwona Styrnal.

W spływie wzięło udział 56 osób z Głogowa, Nowego Miasteczka, Żar, Zielonej Góry i Kargowej. Po wodnej wyprawie była Msza św. w kościele w Kargowej, ognisko oraz rozgrywki sportowe. – Jestem tutaj, aby budować wspólnotę i integrować się z młodzieżą z innych oddziałów – wyjaśnia Ania Binert z Głogowa.

Tagi:
KAJAK, KSM, SPŁYW,