Rozpoczął się Synod Młodych

Krzysztof Król

dodane 21.09.2018 23:29

Młodzież z całej diecezji przyjechała do Zielonej Góry. Chce wspólnie się modlić, rozmawiać o Kościele i podjąć konkretne działania, aby Dobra Nowina dotarła do rówieśników.

Rozpoczął się Synod Młodych I Synod Młodych, więc nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia Krzysztof Król /Foto Gość

Młodzi w Kościele - to hasło Synodu Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, który trwa od 21 do 23 września w Zielonej Górze. W ten sposób diecezja włącza się w trwającą w całym Kościele powszechnym debatę o duszpasterstwie młodzieży przed mającym się wkrótce rozpocząć synodem biskupów poświęconym tej problematyce.

Do Zielonej Góry przyjechało ok. 150 osób z całej diecezji. - Mamy reprezentantów różnych grup, wspólnot i stowarzyszeń działających w naszej diecezji. Zaczęliśmy od wspólnej modlitwy i posiłku, a przed nami konferencja ks. Mariusza Jagielskiego, która wprowadzi nas w temat "Młodzi w Kościele", a potem koncert Przemka Szczotko i na koniec, żebyśmy jeszcze bardziej się poznali, integracja - opowiada ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Synod, jak podkreśla duszpasterz, to szukanie wspólnej drogi. - Chcemy rozmawiać o rzeczach ważnych dla ludzi młodych. Po prostu wysłuchać, co im w sercach i duszy gra, ale też chcemy inspirować ich i pokazać, że oni są częścią Kościoła i mogą być za niego odpowiedzialni oraz bardzo konkretnie w tym Kościele działać. Na pewno jutro ksiądz biskup będzie chciał im to pokazać i do tego posłać - tłumaczył duszpasterz młodzieży.

Z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Żaganiu przyjechała Patrycja Woźniak. - Jestem tu tak naprawdę, aby wesprzeć swoją wiarę. Należę do Ruchu Światło-Życie i jestem przy parafii animatorem małej grupy. Młodzież w naszej wspólnocie ma swoje ważne miejsce. Nasz proboszcz angażuje nas w różne akcje i stara się, abyśmy byli widoczni - opowiada Patrycja.

Czytaj także:

Młodzież spotkała się z pasterzem

Synod Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej - koncert
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej - wieczór integracyjny
Gość Zielonogórsko-Gorzowski