Duszpasterstwo żaków nad Odrą

JK

publikacja 19.10.2018 22:22

Rok formacyjny w Duszpasterstwie Akademickim "Parakletos" rozpoczęty. Studenci ze swoim duszpasterzem spotkali się 18 października w Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach.

Duszpasterstwo żaków nad Odrą Msza św. na inaugurację roku formacyjnego w duszpasterstwie akademickim. JK /Foto Gość

Duszpasterstwo skupia studentów różnych wyznań chrześcijańskich z Collegium Polonicum w Słubicach i Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Najważniejszym momentem w ciągu tygodnia jest czwartek. - W tym dniu zapraszamy studentów na Mszę św., którą sami przygotowują. Później jest wspólne spotkanie, w trakcie którego rozmawiamy na proponowane zagadnienia - wyjaśnia ks. Rafał Mocny, duszpasterz akademicki.

- Moja stała obecność w Katolickim Centrum Studenckim to okazja do spotkań indywidualnych, spowiedzi, rozmów. Oprócz wydarzeń duchowych, nasze duszpasterstwo daje możliwość rozwoju muzycznego podczas prób muzycznych oraz nauki języków obcych - dodaje.

Można tu spotkać studentów różnych kierunków i narodowości, którzy studiują w słubickim Collegium Polonicum i frankfurckim Uniwersytecie Europejskim Viadrina.

- Nasi studenci są bardzo zróżnicowani: reprezentują różne wyznania chrześcijańskie, pochodzą z wielu różnych miejsc z Polski i całego świata. Duszpasterstwo ma stać się miejscem, gdzie mogą przyjść i doświadczyć tego, co już wcześniej doświadczali czyli wspólnej modlitwy, spotkania, bycia w domu - zauważa ks. Rafał Mocny. Duszpasterstwo żaków nad Odrą   Duszpasterzem studentów w Słubicach jest ks. Rafał Mocny. JK /Foto Gość

Katolickie Centrum Studenckie współpracuje z Duszpasterstwem Ekumenicznym we Frankfurcie nad Odrą (OESAF).