Konkurs Caritas rozstrzygnięty

jk

publikacja 16.11.2018 14:34

Wprawdzie do świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, ale konkurs na kartkę już rozstrzygnięty. Wszystko po to, aby najlepszą wysłać z życzeniami do darczyńców

Konkurs Caritas rozstrzygnięty Najlepsza kartka w wykonaniu Anastazji Jandziak z SP nr 2 w Kostrzynie nad Odrą www.caritaszg.pl

Diecezjalna Caritas dziękuje wszystkim za duży odzew. – Komisja konkursowa miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia i sporo pracy. Na konkurs wpłynęło 173 prace z 26 placówek. Co więcej poziom prac również był bardzo wysoki, więc wybór komisji był tym trudniejszy. Cieszymy się, że tegoroczny konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wielkie podziękowania należą się nie tylko dzieciom, które przygotowały prace ale także ich nauczycielom, opiekunom, wychowawcom – zauważa Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

W konkursie mogły wziąć udział wszystkie dzieci z terenu naszej diecezji, szczególnie te, związane z dziełami Caritas (np. poprzez świetlice, SKC, PZC, inne). – Wybrany projekt zostanie wykorzystany do przygotowania kartki świątecznej, wysyłanej z życzeniami do wszystkich darczyńców diecezjalnej Caritas – wyjaśnia rzecznik.

– Przy wyborze kartki świątecznej komisja zwracała uwagę na zachowanie możliwie głębokiego charakteru treści prac, aby symbolika chrześcijańska przeważała nad symbolami świeckimi i komercyjnymi – dodaje.

Pierwsze miejsce zajęła Anastazja Jandziak z SP nr 2 w Kostrzynie nad Odrą, a drugie Amelia Szczutowska ze Świetlicy im. św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

Wyróżnienie otrzymała: Alicja Puchalska ze Szkolnego Koło Caritas w SP nr 3 w Sulechowie i Julia Czyż z SP nr 2 w Kostrzynie n/Odrą.

Skład komisji konkursowej: ks. Stanisław Podfigórny, Sylwia Grzyb, Faustyna Wiertelak, Anna Długosz, Anna Maria Fedurek.