Okazja do pokazania swojego talentu

JK

dodane 23.11.2018 10:00

W Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze 22 listopada odbył się II Zielonogórski Przegląd Twórczości Osób Starszych i Niepełnosprawnych.

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Petra” z Zielonej Góry. - Naszym celem jest szerzenie działalności na rzecz aktywnego udziału w społeczeństwie osób niepełnosprawnych i innych, którym grozi wykluczenie lub wykluczonych - wyjaśnia prezes Krystyna Pustkowiak.

Pierwszy przegląd cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy zdecydowali się zorganizować.

- Dla występujących był wielką szansą, by wystąpić przed innymi, by stanąć na scenie, szczególnie nasi seniorzy bardzo to przeżywali. Entuzjastyczna reakcja zwrotna zmotywowała nas, by zorganizować kolejny raz imprezę, która tak wielką radość sprawia naszym podopiecznym - tłumaczy Justyna Misztal ze Stowarzyszenia „Petra”.

Na scenie Teatru Lubuskiego wystąpiło ok. 150 osób. Byli to podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodków Terapii Zajęciowej, Ośrodka Wsparcia, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, Domów Dziennego Pobytu, którzy mogli zaprezentować się trzech kategoriach. I tak po pierwsze były formy teatralne, taneczne i kabaretowe, po drugie występy muzyczne i po trzeci możliwość zaprezentowanie rękodzieła artystycznego

Organizatorzy przygotowali też niespodziankę. Dla uczestników przeglądu wystąpił Tomasz Kamiński.

Stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie z Urzędu Miasta i z Urzędu Marszałkowskiego oraz pomoc rzeczową i finansową od wielu sponsorów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Tadeusz Lityński.

Więcej o wydarzeniu w papierowym wydaniu "Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego".