Rozśpiewana „Cecyliada”

ks. Marcin Siewruk

dodane 26.11.2018 18:25

Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we współpracy z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zorganizował XVII Przegląd Piosenki Religijnej „Cecyliada”.

Rozśpiewana „Cecyliada” Młodzieżowy zespół wokalny ze SP w Szlichtyngowej ks, Marcin Siewruk /Foto Gość

Przez dwa dni przeglądu, 24 i 25 listopada, na scenie wystąpiło 20 zespołów, zaśpiewało ponad 500 artystów, od najmłodszych przedszkolaków, przez grupy młodzieżowe, aż po seniorów.

– Nawiązując do słów św. Augustyna, że kto śpiewa, podwójnie się modli, chcemy w obecnej edycji przeglądu zwrócić uwagę na modlitwę śpiewem – powiedział ks. Dariusz Ludwikowski, proboszcz wschowskiej parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Dziecięca energia i bezpośredniość, młodzieżowa siła przekazu i ekspresji oraz zaangażowanie i subtelność wykonania przez dorosłych śpiewaków, stworzyły szerokie muzyczne spektrum, którego wspólnym mianownikiem była fascynacja muzyką i śpiewem. Warto przypomnieć, że św. Cecylia, rzymska męczennica, jest uznawana za patronkę muzyków i chórów kościelnych.

– Słuchając przedszkolaków, serce napełniało się radością, a na twarzy pojawiał się uśmiech. Wyjątkowo wzruszający był występ zespołu „ŚDS-iaki” z Włoszakowic, który pokazał mi, jak nieograniczone są możliwości ludzkiego ducha i jak człowiek jest piękny – mówiła Aleksandra Wojciechowska ze Wschowy.