Spotkanie z Niepokalaną

JK

dodane 09.12.2018 09:55

Modlitwa w sobotni adwentowy wieczór? Taki sposób spędzenia 8 grudnia wybrało ok. 700 młodych ludzi z naszej diecezji, którzy przyjechali do Grodowca.

Spotkanie z Niepokalaną Spotkanie odbyło się w sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Ks. Marcin Kliszcz

„Młodzi z Niepokalaną” to hasło czuwania modlitewnego, które odbyło się sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei.

- W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP wpatrywaliśmy się w młodą Maryję jako wzór wiary i zaufania Panu Bogu i wyśpiewaliśmy ku Jej czci Akatyst - wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W programie czuwania był też oczywiście Msza św., katecheza, świadectwo i agapa. Do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei przyjechało ok. 700 osób.

- Cieszę się, że mogłem tam posługiwać z diakonią muzyczną. Sama obecność młodych osób w moim wieku jest naprawdę potężnym zastrzykiem motywacji i chęci do dzielenia się tym, co otrzymałem - wyjaśnia Piotr Gwizdoń.

- Dobrze przeżyłam duchowo ten czas. Mam wielką nadzieję, że będzie więcej takich wydarzeń i bardzo dziękuję, że mogłam tam być - dodaje Karina Skorodecka.

Już trzeci raz na Adwentowy Wieczór Młodych wybrał się Mateusz Ryszawy.

- Bardzo się cieszę, że w naszej diecezji są organizowane spotkania młodych, gdzie można zobaczyć, że nie tylko ja jestem wierzący i zastanowić się nad swoim życiem, nad relacją z Bogiem i bliźnim oraz spotkać się z przyjaciółmi. W tym roku najbardziej podobał mi się Akatyst, w którym po raz pierwszy uczestniczyłem - mówi Mateusz.

Podobne czuwanie odbyło się również w Rokitnie.