Troszczą się o niepełnosprawnych 20 lat

JK

dodane 12.12.2018 11:24

Katolickie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Tęcza w Zielonej Górze ma w tym roku szczególny powód do świętowania. Jubileusz odbył się 11 grudnia.

Troszczą się o niepełnosprawnych 20 lat Była modlitwa, część artystyczna i wiele, wiele podziękowań bo jest komu dziękować JK /Foto Gość

Świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy, a dalsze uroczystości odbyły się w Ośrodku Wsparcia „Parasol”.

- Nasze stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim osobami niepełnosprawnymi z dysfunkcją intelektualną i chorobą psychiczną. To są nasi główni podopieczni. Dla nich prowadzimy ośrodki dziennego pobytu typu: warsztaty terapii zajęciowej, ośrodki wsparcia i świetlice. Mamy pod opieką ok. 150 osób - wyjaśnia Małgorzata Ambroży, prezes Stowarzyszenia.

- Z okazji jubileuszu życzymy sobie wsparcia władzy, pieniędzy na realizację naszych projektów i przychylności społeczeństwa dla osób niepełnosprawnych - dodaje.

Stowarzyszenie powstało w 1998 roku. Pierwszym prezesem była śp. Maria Mikuła. Pierwszym kapelanem był św. Czesław Kroczak, a od 2005 roku jest nim ks. Robert Tomalka.

Logo Stowarzyszenia to tęcza symbolizując przymierze Boga z ludźmi, krzyż symbolizujących biednych, cierpiących i ubogich którzy w sercu Jezusa mają umiłowane miejsce.

Więcej w wydaniu papierowym dodatku zielonogórsko-gorzowskiego "Gościa Niedzielnego".

Troszczą się o niepełnosprawnych 20 lat   Etiuda "Kamień" w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia JK /Foto Gość Troszczą się o niepełnosprawnych 20 lat   Ostatnim punktem świętowania były jasełka. JK /Foto Gość