Nie ma rzeczy niemożliwych

ks. Marcin Siewruk

dodane 15.12.2018 12:21

Panie z Żagańskiego Stowarzyszenia Amazonek zorganizowały 14 grudnia przy tradycyjnie zastawionym stole spotkanie opłatkowe.

Nie ma rzeczy niemożliwych Amazonki we wspomnieniach nie zapomniały o przyjaciółkach, które przegrały walkę z chorobą i odeszły do wieczności ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Okazją były zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz w 2019 r. jubileusz 20-lecia działalności Stowarzyszenia Amazonek w Żaganiu.

- Całkiem niedawno zdałam sobie sprawę, że dwie dekady to ogrom pracy, jaką wszystkie wykonałyśmy, pomimo naszych osobistych traumatycznych przeżyć, ale również naszych bliskich, bo wraz z nami cierpią całe rodziny. Przez lata wpisałyśmy się pięknie w naszą lokalną społeczność - powiedziała Lilianna Kurek, prezes Żagańskiego Stowarzyszenia Amazonek. Wśród zaproszonych gości byli m.in. ks. Władysław Tasior, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP i Sebastian Kulesza, wiceburmistrz Żagania.

- Biały opłatek, który przełamujemy, symbolizuje kruchość i słabość, ale równocześnie w swojej czystości zachęca nas do stawania się podobnymi do przychodzącego Jezusa, czyli nieskazitelnymi i pragnącymi kochać, nieustannie na nowo - mówił ks. Władysław Tasior.

Zielonogórska poetka Aleksandra Sołtysiak zwróciła uwagę, że niezależnie od różnorodności i niepowtarzalności w akcie stworzenia, wszyscy ludzie tworzą pełną harmonię.

- Przyglądając się waszym życiorysom i śledząc amazonki podczas wielu spotkań, jestem coraz bardziej pewna, że anioły mają „milowe” buty i pozostawiają ślady na ziemi, i w sercach. Każdy z nas ma do spełnienia misję. Amazonki szczególną i stygmatyzowaną. Niesiecie miłość w cierpieniu, cicho, spokojnie i bezszelestnie - mówiła poetka, redaktorka książki o lubuskich amazonkach „Nadzieja kwitnie dłużej...”