Przekazali produkty za ponad milion złotych

Krzysztof Król

publikacja 18.01.2019 15:54

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej podsumowała pomoc żywnościową przekazaną swoim podopiecznym w ramach Programu Spiżarnia Caritas.

Przekazali produkty za ponad milion złotych Caritas naszej diecezji uczestniczy w Programie Spiżarnia Caritas od października 2017 roku. Archiwum Caritas

Chodzi o program przekazywania do Caritas pełnowartościowej żywności z krótką datą ważności ze sklepów Jeronimo Martins Biedronka i Aldi.

- Z pomocy Programu Spiżarnia Caritas w naszej diecezji dziennie korzysta ok. 300 osób. Są to zarówno osoby korzystające ze stołówki Caritas w Zielonej Górze, ale także osoby bezdomne, ubogie i kierowane do diecezjalnej Caritas przez ośrodki pomocy społecznej i parafie - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas..

W poprzednim roku wartość przekazanych produktów podopiecznym diecezjalnej Caritas to: 1 181 761,85 zł od Jeronimo Martins Biedronka i 4208,00 zł z Aldi.

- Wśród przekazanych artykułów są przede wszystkim: ryby, mięso, wędlina, produkty nabiałowe, sałatki, warzywa, pieczywo, ciasta, dania gotowe i inne. Średnio dziennie jest to asortyment około 100 różnego rodzaju artykułów spożywczych - tłumaczy rzecznik.

To ogromne wsparcie dla osób potrzebujących dla których często zakup mięsa bądź ryby jest luksusem, na który nie mogą sobie pozwolić.

- Dzięki pomocy w Programie Spiżarnia Caritas mogą przygotować pełnowartościowe, zdrowe posiłki dla całej swojej rodziny - mówi Anna Maria Fedurek.