Trwają Paradyskie Dni Duszpasterskie

Krzysztof Król

dodane 22.02.2019 10:25

W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu 22 i 23 lutego odbywają się Paradyskie Dni Duszpasterskie. To spotkanie formacyjne dla wszystkich kapłanów.

Trwają Paradyskie Dni Duszpasterskie Paradyskie Dni Duszpasterskie odbywają się dwa razy w roku Krzysztof Król /Foto Gość

Wśród głównych tematów znalazła się diecezjalna peregrynacja obrazu św. Józefa z Kalisza oraz wprowadzenie w diecezji posługi świeckich lektorów i akolitów. Gościem Paradyskich Dni Duszpasterskich jest ks. prałat Jacek Płota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa Kaliskiego.

- Paradyskie Dni Duszpasterskie organizowane są systematycznie dwa razy w roku, pod koniec wakacji letnich i w okresie zimowym. Poza tym w ramach proponowanej przez diecezję stałej formacji, duchowni mają obowiązek brać udział w oddzielnych spotkaniach formacyjnych dla proboszczów i wikariuszy oraz raz w roku w trzydniowych rekolekcjach kapłańskich - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędzie się od 7 marca  do 31 maja. Obraz odwiedzi wybrane parafie w każdym dekanacie. - Ta inicjatywa duszpasterska adresowana jest głównie do mężczyzn. Przebiegnie ona pod hasłem „Milczeć - walczyć - kochać. Ze św. Józefem w świecie męskich namiętności” - wyjaśnia rzecznik.

Każdego dnia spotkanie w Paradyżu rozpoczyna się o godz. 9.30 od wspólnej modlitwy brewiarzowej w kościele seminaryjnym. Następnie zebrani księża wysłuchają wykładów i wezmą udział w dyskusji. Zakończenie zaplanowano na godz. 16.00.