Najlepsi młodzi teolodzy w diecezji

Krzysztof Król

dodane 27.02.2019 16:43

W Zielonej Górze 27 lutego odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Troje najlepszych będzie reprezentowało naszą diecezję na etapie ogólnopolskim.

Najlepsi młodzi teolodzy w diecezji Ta trójka weźmie udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się pod koniec marca na Górze Świętej Anny Krzysztof Król /Foto Gość

Olimpiada co roku gromadzi młodzież, która interesuje się sprawami religii, wiary, szeroko pojętej teologii. – W każdej edycji uczestniczy kilkadziesiąt osób z prawie 20–30 szkół naszej diecezji. Temat tegorocznej edycji olimpiady brzmi: „Św. Jacek - wzór ewangelizacji”, ponieważ głównym organizatorem jest diecezja opolska, której św. Jacek jest patronem – wyjaśnia ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w kurii biskupiej.

Izabela Budakowska (I m.) z III LO w Zielonej Górze, Tomasz Kazulak (II m.) z II LO w Gorzowie Wlkp. i Alina Kobyłecka (III m.) z V LO w Zielonej Górze – ta trójka weźmie udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się pod koniec marca na Górze św. Anny. – Moim marzeniem było wygrać, ale chyba nie byłam na to przygotowana – uśmiecha się Izabela. – Nauki było dużo, ale jestem gotowa na jeszcze więcej. Bardzo mi pomaga w tym mój katecheta ks. Darek Wytrykowski. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i przeczytałam teksty, których wcześniej nie czytałam i w innych okolicznościach bym nie przeczytała – dodaje.

W ogólnopolskim finale można wywalczyć indeks wyższej uczelni.