III Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

Krzysztof Król

publikacja 07.03.2019 14:05

"Co znaczy apostoł?", "Co symbolizuje ziarno w przypowieści o siewcy?", "Co zrobił Piotr, gdy uświadomił sobie, że zaparł się Jezusa?" - z tymi i wieloma innymi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu biblijnego.

III Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej Etap rejonowy w Szkole Podstawowej w Osiecznicy k. Krosna Odrzańskiego. Krzysztof Król /Foto Gość

Dziś w 17 rejonach rywalizuje 286 uczniów ze 107 szkół. Jutro także w 17 rejonach w konkursie "Młody Biblista" wystartuje 248 uczestników z 95 szkół.

Konkurs organizuje Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl. – Chcemy, aby dzieci i młodzież poczytała Pismo Święte i miała większy kontakt ze Słowem Bożym. Oczywiście materiał i pytania są dostosowane do wieku – wyjaśnia ks. Andrzej Maciejewski, wiceprzewodniczący stowarzyszenia, który był odpowiedzialny za przeprowadzenie etapu rejonowego w Szkole Podstawowej w Osiecznicy k. Krosna Odrzańskiego.

Młodsi uczestnicy (klasy IV-VI szkoły podstawowej) musieli wykazać się znajomością Ewangelii wg św. Marka. Natomiast starsi uczestnicy (klasy VII-VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum) musieli poznać Księgę Rut i Księgę Tobiasza.

Więcej w wydaniu papierowym Gościa Niedzielnego.