Św. Józefie, jesteś nam potrzebny

Krzysztof Król

dodane 08.03.2019 22:47

Rozpoczęła się peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego. Na początek wizerunek dotarł do parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie.

Św. Józefie, jesteś nam potrzebny Peregrynacja obrazu św. Józefa w parafii pw. NMP Królowej Polski Krzystzof Król /Foto Gość

Peregrynacja przebiega pod hasłem: "Milczeć, walczyć, kochać. Ze św. Józefem w świecie męskich namiętności". Ma kilka celów. - Po pierwsze - chcemy zdynamizować duszpasterstwo mężczyzn. Po drugie - kształtować męską duchowość. I wreszcie po trzecie - chcemy, aby był to czas modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa o powołania kapłańskie i zakonne - wyjaśnia ks. Robert Patro.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania obrazu. - Święty Józefie, jesteś nam potrzebny, aby uczyć mężczyzn odpowiedzialności za rodziny, które założyli. Odpowiedzialności za życie, które przyszło na świat w tych rodzinach. Potrzebny jesteś także, aby uczyć mężczyzn odpowiedzialności za Kościół, któremu ty patronujesz. Odpowiedzialności za Kościół dzisiejszych czasów, tak bardzo trudnych - modlił się na początku proboszcz ks. Witold Pietach.

Po Mszy św. z udziałem kapłanów dekanatu odbyły się spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne dla mężczyzn, a także dekanalna zbiórka ministrancka.

W peregrynacji wziął udział Robert Florków. - Mam na drugie imię Józef. Jestem człowiekiem wierzącym i czas na modlitwę nie jest dla mnie straconym czasem. Na pewno ta peregrynacja pomoże nam zbliżyć się do Pana Boga. Taki wzór jest bardzo potrzebny współczesnemu mężczyźnie - wyjaśnia głogowianin.