Mężczyźni, obudźcie się!

Krzysztof Król

publikacja 10.03.2019 01:30

Trwa peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego. 9 marca wizerunek dotarł do parafii pw. św. Józefa we Wschowie.

Mężczyźni, obudźcie się! Peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego w klasztorze wschowskich franciszkanów Krzysztof Król /Foto Gość

Wschowa to druga miejscowość na mapie naszej diecezji, do której dotarł obraz z sanktuarium w Kaliszu. – Hasło peregrynacji „Milczeć, walczyć, kochać”, które zostało podpowiedziane przez Ducha Świętego, powinno być mottem dla każdego mężczyzny – podkreśla o. Augustyn A. Zygmunt OFM.

Przy wschowskiej parafii od niemal dwóch lat istniej męska Grupa św. Józefa. – To pokazuje, że mężczyźni chcą i potrzebują wspólnoty. Spotykamy się dwa razy w miesiącu na modlitwie i formacji, aby rozmawiać o Bogu i odkrywać prawdy wiary. Z tego rodzi się też działanie nie tylko w parafii, ale w różnych katolickich stowarzyszeniach – wyjaśnia proboszcz.  

Do męskiej grupy należy Krzysztof Grabka. – Warto dbać o to, aby ojcowie rodzin dawali swoim przykładem świadectwo nie tylko własnym dzieciom, ale też innym mężczyznom, że warto żyć na co dzień z Jezusem tak, jak św. Józef. Peregrynacja obrazu św. Józefa jest takim sygnałem i wołaniem: „Mężczyźni, obudźcie się! Bądźcie bliżej Chrystusa!”. Musimy dawać świadectwo wiary w Chrystusa – mówi wschowianin.

W niedzielę 10 marca o godz. 17.45 peregrynacja rozpocznie się w Sławie.