Rekolekcje wielkopostne Caritas

Krzysztof Król

publikacja 10.03.2019 09:30

"Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" - to hasło rekolekcji, które od 8 do 10 marca poprowadził w Głogowie ks. Mariusz Jagielski dla Parafialnych Zespołów Caritas.

Rekolekcje wielkopostne Caritas Uczestnicy rekolekcji wielkopostnych Caritas Krzysztof Król /Foto Gość

Rekolekcje Caritas odbywają się w Adwencie w Rokitnie, a drugie w Wielkim Poście tu, w Głogowie. - Tak jak cały Kościół uczestniczy w rekolekcjach wielkopostnych, tak samo i my chcemy w nich uczestniczyć. Potrzeba nam czasu skupienia, zamyślenia i przypomnienia, że cały czas służymy w imię Chrystusa i jesteśmy Jego świadkami - podkreśla ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

- W Parafialnych Zespołach Caritas służą ludzie uformowani, którzy wierzą, że ich służba wypływa z wiary i serca. Niesamowity potencjał, który jest w Caritas, to właśnie ci ludzie. Oni są na pierwszym froncie, niosą konkretną pomoc i znają ludzkie problemy i cierpienia - dodaje kapłan.

Rekolekcje poprowadził ks. Mariusz Jagielski. - Im bardziej poddajemy się działaniu Ducha Świętego, tym bardziej stajemy się Kościołem - podkreślał rekolekcjonista.

W wielkopostnym skupieniu wzięło udział 140 osób z 40 Parafialnych Zespołów Caritas działających na terenie naszej diecezji.