Konkurs biblijny dla ministratów w Paradyżu

Krzysztof Król

dodane 16.03.2019 13:30

"Co miał zrobić głodny Jezus w czasie kuszenia na pustyni?" - to jedno z łatwiejszych pytań na etapie diecezjalnym, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów w Paradyżu.

Konkurs biblijny dla ministratów w Paradyżu Konkurs biblijny dla ministrantów w Paradyżu. Krzysztof Król /Foto Gość

Etap diecezjalny XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów odbył się 15 i 16 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. – Konkurs biblijny jest okazją do tego, by ministranci dobrze znający liturgię mieli też szansę na głębsze zetknięcie się ze słowem Bożym. Aby odkryli ten aspekt duchowy, który pozwoli im zabrać to słowo do codziennego życia i być może także na drogę powołania kapłańskiego. Niezależnie jednak od tego, jak rozeznają swoją drogę życiową, to słowo Boże, będzie zawsze dla nich drogowskazem – uważa ks. Łukasz Łaszkiewicz, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia UBIBLIJNIENI.pl.

W tym roku ministranci musieli jak najlepiej poznać Ewangelie synoptyczne. Komu udało się to zrobić najlepiej? W kategorii młodszej zwyciężył Wojciech Nuckowski, a w kategorii starszej Bartosz Aniukiewicz. Obaj z parafii pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie Wlkp. W kategorii drużynowej zwyciężyła grupa z Dobiegniewa, drugie miejsce zajęła ta z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp., a trzecie – z parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie.

Finał ogólnopolski w którym wezmą udział zdobywcy pierwszych miejsc, odbędzie się 17 i 18 maja, również w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, które razem z Katolickim Stowarzyszeniem UBIBLIJNIENI.pl jest organizatorem konkursu.