Znamy laureatów nagrody "Człowiek Człowiekowi"

Krzysztof Król

dodane 22.03.2019 12:54

Już wiadomo, kto otrzyma statuetkę "Człowiek Człowiekowi 2019". To wyróżnienie biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Znamy laureatów nagrody "Człowiek Człowiekowi" Statuetka "Człowiek Człowiekowi". Krzysztof Król /Foto Gość

Statuetka została ustanowiona w 1999 roku na wniosek organizacji charytatywnych: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. - W tym roku nagroda zostanie wręczona po raz 20. Jej głównym przesłaniem jest szerzenie ewangelicznej zasady miłości bliźniego poprzez nagradzanie ludzi, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności w diecezji - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

W dziewiętnastu edycjach nagrody (1999-2018) wręczono 116 statuetek, nagradzając osoby, organizacje i przedsiębiorstwa z całej diecezji reprezentujące różne formy pracy i pomocy bliźniemu.

W tym roku wpłynęło 21 wniosków, z czego 18 w kategorii indywidualnej, 1 w kategorii darczyńca (firma) oraz 2 w kategorii organizacja pozarządowa.

21 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbyło się posiedzenie kapituły nagrody Człowiek Człowiekowi, podczas którego podjęto decyzję o przyznaniu dwunastu statuetek.

Tegoroczni laureaci:

Kategoria indywidualna:

Kategoria organizacja pozarządowa:

 Kategoria darczyńca (firma):

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 27 kwietnia o godz. 16 w auli św. Jana Pawła II przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.