Św. Józefie, wprowadź Jezusa do naszych domów

Krzysztof Król

publikacja 27.03.2019 21:10

Obraz z sanktuarium w Kaliszu dotarł 27 marca do parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Z radością przywitała go tu jedna z rodzin.

Św. Józefie, wprowadź Jezusa do naszych domów Przywitanie św. Józefa w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Krzysztof Król /Foto Gość

Patrona rodzin w gorzowskie parafii przywitała Agnieszki i Mariusza Leszczyńscy wraz ze swoimi dziećmi. – Twojej opiece Bóg powierzył swojego Syna i Jego Matkę. Dlatego znasz dobrze troski małżonków i rodziców. Wiesz dobrze jak wiele trudu trzeba poświęcić, aby wychować swoje dzieci na dobrych i szlachetnych ludzi. Wiesz też jak wiele wspólnego wysiłku należy włożyć, aby małżonkowie żyli ze sobą w zgodzie, jedności i miłości – mówił pan Mariusz.

– Dlatego tym bardziej cieszymy się, że jesteś z nami. Naucz nas kochać, pracować i walczyć o dobro małżeństwa i rodziny, tak jak to Ty czyniłeś. Powierzamy ci nasze rodziny. Wprowadź Jezusa do naszych domów – dodał.

Oczywiście patrona patrona Kościoła przywitał też miejscowy proboszcz. – Św. Józefie bądź naszym przewodnikiem na trudnych ścieżkach życia, prowadź nas prostą drogą do Jezusa i Maryi. Uproś nam łaskę czystej, bezinteresownej miłości do wszystkich, których spotkamy na naszych życiowych drogach, abyśmy zapatrzeni w przykład Twojego święto życia, zawsze byli szlachetni, prawi i zdolno do poświęceń – mówił ks. Bogusław Kaczmarek.

– Czuwaj nad nami i całym naszym miastem, tak jak czuwałeś wiernie nad Jezusem i Maryją. Wybłagaj nam zbawienie wieczne, abyśmy wszyscy mogli kiedyś spotkać się w chwale wiekuistej – dodał.