Mistrzostwa Ministrantów w Szachach Szybkich

ks. Marcin Siewruk

publikacja 31.03.2019 23:09

W Przemkowie odbyły się 30 marca II Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Szachach Szybkich o puchar Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Mistrzostwa Ministrantów w Szachach Szybkich Nie wystarczy obrać jednej strategii, ale potrzeba każdy ruch dostosować do posunięć przeciwnika. ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Zwycięzcą turnieju i zdobywcą cennego pucharu okazał się Michał Dźwigaj, reprezentujący parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie. Na drugim miejscu uplasował się Michał Suchecki z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Dzikowicach, trzecią pozycję na podium zajął Kacper Wańtuch z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie, Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie oraz Uczniowski Klub Sportowy, „Szach-Mat” Przemków. W turnieju rozgrywanym w systemie szwajcarskim uczestniczyło 49 szachistów, rozgrywających 7 rund. Czas trwania partii wynosił 15 minut, chociaż niektóre pojedynki kończyły się po wykonaniu kilku ruchów.

- Nie zrażajcie się niepowodzeniami, każda porażka czegoś nas uczy, czasami przegrywając, możemy nauczyć się więcej, niż odnosząc zwycięstwo, warto o tym pamiętać - przekonywała ministrantów - szachistów Monika Dźwigaj, dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler.