Misterium Męki Pańskiej w Sulechowie

Krzysztof Król

publikacja 08.04.2019 11:13

Uczniowie z Koła Misyjnego w Sulechowie zaprezentowali Misterium Męki Pańskiej. W ten sposób chcieli zachęcić mieszkańców do wielkopostnej refleksji, ale też konkretnej pomocy misjom.

Misterium Męki Pańskiej w Sulechowie Misterium Męki Pańskiej odbyło się w Sulechowskim Domu Kultury. Krzysztof Król /Foto Gość

Misterium Męki Pańskiej „Wstań, spójrz na krzyż...” odbyło się 7 kwietnia w Sulechowskim Domu Kultury. Zaprezentowało je koło misyjne działające przy tutejszej parafii pw. św. Stanisława Kostki oraz Szkole Podstawowej nr 3.

W misterium wystąpiło 60 dzieci i 9 dorosłych. – Jest to opowieść muzyczna o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa opowiadana z perspektywy Marii Magdaleny. Jak zwykle oprawą muzyczną zajął się współpracujący z nami od lat Dawid Cierniak, a aktorów przygotowywałyśmy ja i zaprzyjaźniona z kołem Hanna Jankowska. Wszystkie stroje przygotowywała Monika Butkiewicz przy pomocy Marii Kłos. Rodzice także są zaangażowani w to dzieło i wykonywali dla potrzeb spektaklu krzyż oraz inne rekwizyty, np. wieniec laurowy i koronę cierniową – wyjaśnia Krystyna Zamolska, opiekunka koła.

Dzieci i młodzież zaprosiły gości także do kawiarenki na pyszne domowe wypieki oraz na kiermasz palm i ozdób świątecznych. Dochód z ich sprzedaży wesprze przedszkole w Rwandzie, gdzie pracuje zaprzyjaźniona świecka misjonarka z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Po naszym zimowym koncercie przekazaliśmy im pieniądze, za które kupili krzesełka do przedszkola. Teraz pomagamy im w nauce języka angielskiego. Zbieramy pieniądze na zorganizowanie 60 kart pracy do nauki tego języka – tłumaczy opiekunka.