Pielgrzymka ministrantów do Paradyża

Krzysztof Król

|

Foto Gość

publikacja 23.04.2019 21:00

Już w najbliższą sobotę 27 kwietnia odbędzie się Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża. Nie może Was zabraknąć!

Pielgrzymka ministrantów do Paradyża Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża. Ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Wydarzeniu będzie towarzyszył peregrynujący po diecezji wizerunek św. Józefa z Kalisza. Organizatorzy, jak co roku, oprócz elementów katechetyczno-modlitewnych przygotowali również obszerny blok konkursowy obejmujący zarówno zmagania sportowe, jak i rywalizację intelektualną.

Dlaczego warto przyjechać? - Po pierwsze, to szczególne coroczne spotkanie służby liturgicznej z całej diecezji z księdzem biskupem i ze sobą nawzajem. Młodzi ludzie potrzebują doświadczenia dużej wspólnoty i poczucia, że nie są sami i jest ich w diecezji niezła armia. Takie spotkanie z pewnością umacnia w posłudze w parafiach - zauważa ks. Łukasz Malec, duszpasterz dzieci i młodzieży.

- Po drugie jest to czas formacji, wzrastania w wierze; w tym roku w czasie katechez będziemy się wpatrywali dalej w postać św. Józefa, którego wizerunek w tym czasie peregrynuje po naszej diecezji. Po trzecie, jest przygotowanych dużo atrakcji, chociażby tradycyjnie finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, ale oczywiście nie tylko. Na pewno chłopaków zaciekawi pokaz ratownictwa technicznego i medycznego zaprezentowany przez Państwową Straż Pożarną. Poza tym będzie można wziąć udział w grze terenowej i pobiegać trochę po Paradyżu, rozwiąząując ciekawe zadania, no i oczywiście wykazać się znajomością liturgii w dwóch konkursach - dodaje.

Plan pielgrzymki:

  • 9.15 - Blok modlitewno-katechetyczny (spotkania w trzech grupach wiekowych);
  • 11.00 - Msza św. z promocją nowych lektorów pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego;
  • 12.45 - Piknik ministrantów (posiłek, pokaz ratownictwa technicznego i medycznego Państwowej Straży Pożarnej);
  • 13.30 - Blok konkursowy (finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej, konkurs liturgiczny, Konkurs LITURGIAQUIZ, gra terenowa „Śladami św. Józefa”, konkurencje sportowe przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży);
  • 15.30 - Wręczenie nagród i zakończenie.

Jak było w zeszłym roku? Zobacz: TUTAJ