Odpowiedzialny świadek

ks. Marcin Siewruk

publikacja 25.04.2019 18:50

Kościół pw. św. Józefa w Starym Dworku był 25 kwietnia kolejnym etapem peregrynacyjnej wędrówki obrazu św. Józefa Kaliskiego.

Odpowiedzialny świadek Patronem kościoła filialnego w Starym Dworku jest św. Józef. ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Spoglądamy dzisiaj na świadka zwiastowania, narodzin Jezusa i Jego dorastania. Święty Józef jest nie tylko świadkiem, ale został uczyniony odpowiedzialnym za te wydarzenia... Pan Bóg troszczy się, żebyśmy mogli jak najwięcej zrozumieć z Bożej rzeczywistości. Czasami kojarzymy Pana Boga z ogromnymi fajerwerkami i chcielibyśmy mieć takiego Boga. Jednak On jest bliżej naszego codziennego życia, bardziej niż nam się wydaje. Może czasem jest o wiele zwyczajniejszy i łatwiejszy do znalezienia, niż to sobie wyobrażamy po ludzku – mówił ks. Piotr Bortnik.

We Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem ks. Piotra Bartnika uczestniczyli mieszkańcy Starego Dworku i parafianie z Bledzewa, Goruńska, Zemska oraz siostry z bledzewskiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Ksiądz Artur Adamczak, proboszcz parafii w Bledzewie, wyraził nadzieję, że czas łaski, wymagającej wiary, przez modlitwę przed cudownym obrazem do św. Józefa przemieni i ożywi wspólnotę parafialną, umocni rodziny, których opiekunem jest św. Józef oraz doda odwagi mężczyznom w podejmowaniu powołania bycia głową rodziny i odpowiedzialnym za wiarę.