Modlitwa o trzeźwość narodu

ks. Marcin Siewruk

publikacja 02.05.2019 18:55

Pielgrzymi wędrujący ze Szczecina do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 2 maja przeszli ostatni etap z Gorzowa Wlkp.

Modlitwa o trzeźwość narodu Każdy krok, każde słowo modlitwy były wołaniem o trzeźwość. ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Było to 45 km trudnej wędrówki, szczególnie dla osób, które przyłączyły się w ostatnim dniu. Pielgrzymi szli od wczesnych godzin rannych, pomimo przenikliwego zimnego wiatru. Po raz kolejny Duszpasterstwo Trzeźwości zorganizowało trwającą od 26 kwietnia Pieszą Pielgrzymkę do Rokitna w intencji trzeźwości narodu polskiego i naszych rodzin. Pątnicy rozpoczęli wędrówkę w szczecińskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, po drodze odwiedzili Żabnicę, Tywicę, Rów, Stolnicę, Winnicę i Gorzów Wlkp., aby dotrzeć do Rokitna.

– Idziemy, żeby podziękować Matce Boskiej za trzeźwość, za wiarę i nadzieję. Idziemy po raz pierwszy, wyruszyliśmy dzisiaj z Gorzowa Wlkp. Porusza nas atmosfera pielgrzymki, skupienie, modlitwa i śpiew, które dają poczucie spokoju – mówili Gosia z Głogowa i Marek z Kostrzyna nad Odrą, od lat związani z duszpasterstwem trzeźwości w Rokitnie, które prowadzi ks. Henryk Grządko.